Okolica

W okolicy znajduje się Iński Park Narowodowy, który powstał 4 listopada 1981 w centralnej części Pojezierza Ińskiego na terenie gmin: Chociwel, Ińsko, Dobrzany i Węgorzyno w celu zachowania szczególnych walorów krajobrazu polodowcowego i walorów przyrodniczych.

Iński Park Krajobrazowy zajmuje obszar o powierzchni 17 763 ha, a jego otulina 26 240 ha. Najwyższą kumulacją pokrytych lasami bukowymi wzgórz morenowych jest Głowacz (180 m n.p.m.), w dalszej kolejności Sokal (174 m n.p.m.) i Sarnikierz (169 m n.p.m.). Elementami są wąwozy, liczne głazowiska i rynny jeziorne. Na terenie parku występuje 18 jezior o powierzchni pow. 5 ha. Największym z jezior jest Woświn (800 ha), a następnie wielorynnowe Ińsko z wyspą Sołtyski, Krzemień (229 ha) i Stubnica (180 ha). Przez wszystkie te jeziora przepływa Ina mająca swe źródła w okolicach Głowacza.

źródło: wikipedia

Ponadto 10 KM od Ośrodka znajduje się miejscowość Węgrzyno w której mają Państwo możliwość skorzystania z trzech szlaków:

Szlak pieszy

Przez Gminę Węgorzyno przebiega Niebieski Szlak Pieszy. Jest to szlak po terenach Pojezierza Ińskiego, a całkowita długość szlaku wynosi 45,5 km.

Numer szlaku: ZP-1084

Przebieg szlaku: CHOCIWEL PKP - KAMIENNY MOST - SATYRZ - DŁUSKO - KOWALE - PODLIPCE - WĘGORZYNO- PRZYTOŃ - GRANICA - IŃSKO

Nazwa szlaku: SZLAK POJEZIERZA IŃSKIEGO

Kolor: niebieski (malowane znaki i drogowskazy)

Szlak Rowerowy

Niebieska, zielona i czerwona. Szlaki są profesjonalne oznakowane przez Znakarza z PTTK, chronione prawem drogowym. 

Turystyczny szlak pieszy na terenie gminy Węgorzyno i gminy Drawsko Pomorskie

Szlak ten obejmuje cztery pozostałości grodzisk wczesnośredniowiecznych na terenie gminy Węgorzyno.

Źródło: http://wegorzyno.pl

Jeśli natomiast chcą Państwo pojeździć konno to w okolicy około 20 km od Ośrodka w miejscowości Łobez znajduje się Stadnina Konna.

O ośrodku

Ośrodek jest czynny przez cały rok - można organizować kolonie dla dzieci i młodzieży, zielone szkoły, szkolenia wyjazdowe, kursy, wczasy specjalistyczne (np. nauki języka). Organizowanie imprez okolicznościowych na zamówienie: wesela, imprezy integracyjne i zakładowe.

Kontakt

Ośrodek Wypoczynkowy "Woświn" - Halina Kwiatkowska

Cieszyno Łobeskie

tel.fax: 91 397 28 54

tel. kom.: 606 875 392

Dojazd